Спільнота про нас

В даному розділі ви можете ознайомитись з відгуки Роботодавців, випускників, партнерів.
Методом утилізації шламу на РАЕС може стати його переробка у добриво

Шляхи переробки шламу у ефективний для сільських господарств продукт презентували представники кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», кандидати технічних наук Андрій Лапінський та Григорій Кримець. Науковці запропонували як метод утилізації значної кількості шламів водопідготовки РАЕС - переробку у гранульовані азотно-кальцієві добрива з функціями меліоранту.

Хімія – цариця всіх наук!

29 жовтня в рамках проекту «Хімія - опора і основа всіх без винятку наук» у Великій хімічній аудиторії хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ» відбулася презентація під назвою «Цікаві хімічні експерименти». Були запрошені всі охочі та небайдужі до хімії. З кожним роком зацікавлених цією наукою стає все більше. Щодня ми отримуємо нову інформацію із ЗМІ, але найбільше – з мережі Інтернет. Сучасна молодь дуже обізнана в новинках науки, тому захоплюється різноманітними експериментами, способами їх виконання. Та особливо цікаво спостерігати їх наживо. Тому працівники хіміко-технологічного факультету щороку організовують такі заходи. Ірина Володимирівна Лісовська, заступник декана ХТФ НТУУ «КПІ» з навчально-виховної роботи, доцент кафедри загальної та неорганічної хімії, кандидат хімічних наук, привітала гостей та коротко розповіла про історію університету. Вона доповіла, що хіміко-технологічний факультет був заснований разом з Політехнічним інститутом у 1898 році. З перших днів і дотепер факультет належить до найавторитетніших у світовій хімічній науці навчальних закладів. І зараз колектив викладачів і науковців факультету зберігає і продовжує найкращі традиції викладацької майстерності і творчого наукового пошуку. Особливо здивувало учнів те, що у Великій хімічній аудиторії колись давно приймав екзамени у студентів сам Д.І. Менделєєв.

Якщо і є магія на нашій планеті, то вона міститься у воді

31 травня на базі хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ» відбувся очний тур захисту навчально-дослідницьких робіт учнів-членів відділення хімії та біології Київської МАН в рамках проекту «Дивне творіння вода». Основними завданнями проекту було залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об`єднати інтелектуальні та творчі здібності молоді для розробки інноваційних рішень у розв`язанні теперішніх і майбутніх проблем з водою. Працівники університету з цікавістю оцінювали учасників конференції. Серед членів журі були запрошені: Качоровська Ольга Петрівна, головaкомісії ХТФ НТУУ «КПІ» зі співробітництва з МАНУ, старший викладач кафедри загальної та неорганічної хімії; Лапінський Андрій Вікторович, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук; Кримець Григорій Володимирович, асистент кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук;

Науки про Землю – освітньому фестивалю «KyivEdFest»

Під егідою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 1 листопада відбувся освітній фестиваль управлінської майстерності «KyivEdFest». Два відділення Київської МАН − хімії та біології та наук про Землю − в тандемі провели майстер-клас інтегрованого практичного заняття на тему «Вивчення ландшафтів та гідрологічних об’єктів міста Києва – інтеграція розвивального навчання в освіту для сталого розвитку» на території Об'єднаної гідрологічної станції «Київ», розташованої на острові Гідропарк. Розпочалось заняття з експрес-аналізу якості води. Серед запропонованих зразків була представлена вода водопровідна з Голосіївського району, з бювету на бульварі Лесі Українки, з тридцятиметрової свердловини з Чернігівської області та вода з річки Дніпро. Асистент кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук Григорій Володимирович Кримець проводив експериментальну частину порівняння аніонно-катіонного складу води з різних джерел.